پـشتیبانی فــروش

05138461010

پشتیبانی ایران پارت

30% تخفیف جشنواره یلدا 29 آذر لغایت 1 دی🍉

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

بهترین روش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

آیا می‌خواهید سیستم عامل خود را از اندروید به iOS تغییر دهید؟ اگر به تازگی می‌خواهید از اندروید به آیفون تغییر کاربری دهید، یا در حال برنامه ریزی برای آن هستید، سوال بزرگی که باید بپرسید این است که انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون چگونه است. جا به ‌جایی از یک گوشی اندرویدی به گوشی دیگر یک چیز است، جا یه جایی از اندروید به آیفون چیز دیگری است.

گوشی های اندروید و iOS از دو سیستم عامل مختلف استفاده می کنند، بنابراین، انتقال داده ها از اندروید به ایفون کار آسانی نیست. باید به شما بگوییم که زیاد نگران این موضوع نباشید. در این مقاله، ما چند روش ساده برای جمع آوری کرده‌ایم. این روش ها به ساده ترین شکل ممکن به شما کمک می‌کند تا داده‌هایی مانند مخاطبین و تصاویر خود را، از اندروید به آیفون انتقال دهید.

بهترین راه برای انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون چیست؟

برترین راه برای انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون، به نیاز های ما بستگی دارد. این نیاز ها شامل تعداد و حجم، نوع اطلاعات و درجه سختی که می‌خواهید در فرآیند انتقال داشته باشید می‌شود.

به عنوان مثال اگر گوشی آیفون جدیدی را خریداری کرده‌اید یا آیفون شما در حالت تنظیمات کارخانه است. با استفاده از Move to iOS بسیاری از اطلاعات خود را انتقال دهید. اما اگر نمی‌خواهید آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید و اطلاعاتی را انتقال دهید، بسته به نوع اطلاعات باید از روش‌های دیگری استفاده کنید.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با Move to iOS

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

Move to iOS برنامه‌ای است که اپل برای کمک به کاربرانی که از دستگاه اندرویدی به آیفون تغییر سیستم می‌دهند، توسعه داده است. این اپلیکیشن به شما امکان انتقال کامل مخاطبین، پیام‌ها، عکس‌ها، ویدیوها، علاقه‌مندی‌ها، کتابخانه‌ی موسیقی و تقویم از اندروید به آیفون را می‌دهد.

برای اینکه این سرویس کار کند، باید در صفحه راه‌اندازی و ابتدایی آیفون باشید. اگر قبلاً آیفون خود را راه‌اندازی کرده‌اید ، برای استفاده از Move to iOS باید آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

قبل از اینکه انتقال اطلاعات بین دو دستگاه را شروع کنید به نکات زیر توجه کنید:

 • بهتر است حداقل 75 درصد شارژ داشته باشید و دستگاه‌های خود را به کابل شارژ متصل کنید.
 • در دستگاه Android خود، مطمئن شوید که WiFi روشن است و یک اتصال Wi-Fi پایدار داشته باشید.
 • مقدار حجم داده‌هایی را که انتقال می‌دهید، بررسی کنید.
 • نرم افزار Move to iOS را در گوشی اندروید خود دانلود کنید.

نحوه انتقال با Move to iOS

1. ابتدا با دستگاه آیفون اپل شروع کنید. دستور العمل‌ و تنظیمات اولیه لازم آیفون را طی کنید تا به قسمت Apps & Data یا Quick Start برسید.

2. در صفحه Quick Start، روی “Set Up Manually” کلیک کنید و سپس دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

3. روی انتقال داده از اندروید”From Android”  ضربه بزنید. در این قسمت کدی وجود دارد که باید آن را در دستگاه اندروید وارد کنیم.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

4. در دستگاه Android خود، برنامه Move to iOS را باز کنید.

5. سپس مانند تصاویر زیر، مراحل را به دقت انجام دهید.

بهترین روش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

در نهایت به صفحه ای می‌رسید که از شما کد می‌خواهد. وقتی به اینجا رسیدید، کد شش یا ده رقمی که در دستگاه آیفون وجود دارد را وارد کنید.

6. در این مرحله آیفون یک شبکه وای فای موقت ایجاد می کند و گوشی اندرویدی به دنبال آن می گردد. برای ادامه روی Connect کلیک کنید.

بهترین روش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

7. اکنون می توانید آنچه را که می‌خواهید انتقال دهید انتخاب کنید. گزینه‌ها شامل مخاطبین، تاریخچه پیام، عکس‌ها و ویدیوهای دوربین، فایل‌ها و پوشه‌ها، تنظیمات نمایش، نشانک‌های وب، حساب‌های ایمیل، تقویم‌ها و موارد دیگر می‌شوند.

8. پس از اتمام انتخاب، Continue را بزنید. هر دو دستگاه را به حال خود رها کنید تا زمانی که آیفون فرآیند را به صورت تمام شده نشان دهد.

بهترین روش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

پس از اتمام انتقال اطلاعات، باید ادامه تنظیمات را در آیفون خود انجام دهید. (آموزش تنظیمات ابتدایی آیفون)

نحوه انتقال با SHAREit

SHAREit یک ابزار کوچک عالی، سریع و رایگان است. این اپ، تقریباً برای هر سیستمی که بخواهید از آن استفاده کنید (اندروید، iOS، ویندوز و مک) در دسترس است.

این برنامه دارای سرعت انتقال سریع تا 20M/s است، اما این به اتصال و شبکه خود شما بستگی دارد. برای انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون باید:

 1. برنامه SHAREit را در Android خود (از فروشگاه Google Play) و در iPhone خود (از Apple App Store) دانلود کنید.
 2. اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه به یک شبکه Wi-Fi متصل هستند.
 3. برنامه SHAREit را هم در اندروید و هم در آیفون باز کنید.
 4. در اندروید روی دکمه Send ضربه بزنید و فایل هایی را که می خواهید ارسال کنید انتخاب کنید. سپس برای ادامه روی Next ضربه بزنید.
 5. در آیفون خود، روی دکمه Receive ضربه بزنید تا اتصال بین اندروید و آیفون باز شود.
 6. اکنون آیفون شما به عنوان یک دستگاه در اندروید شما قابل مشاهده خواهد بود. در اندروید، دستگاه آیفون را انتخاب کنید تا فایل های انتخابی خود را به آن انتقال دهید.

انتقال داده ها از طریق حساب Google

اخیرا، می‌توانید از جیمیل خود برای انتقال داده‌ها از طریق فضای ابری استفاده کنید. این روش برای مواردی ایده‌آل است که فایل‌های کوچکی داشته باشید که فراموش کرده‌اید در اولین روش جابه‌جا شوید. یا اگر قبلاً آیفون خود را تنظیم کرده‌اید و نمی‌توانید از Move to iOS استفاده کنید.

 • ابتدا از اطلاعات خود در Google Drive نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار، در گوشی اندروید خود به تنظیمات بروید، System، سپس Backup و Backup to Google Drive را انتخاب کنید. تمام داده‌هایی را که می‌خواهید به آیفون منتقل کنید، اضافه کنید.
 • گوگل درایو را روی آیفون خود نصب کنید و با همان حسابی که در گوشی اندرویدی خود استفاده می کنید وارد شوید.
 • Google Drive را در iPhone باز کنید و فایل پشتیبان را پیدا کنید. می توانید این کار را با رفتن به منو > پشتیبان گیری در آیفون خود انجام دهید.
 • داده هایی را که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید و سپس روی Restore ضربه بزنید.
 • صبر کنید تا بازیابی کامل شود و سپس اطلاعات شما در آیفون شما در دسترس خواهد بود.

انتقال داده ها از اندروید به آیفون با استفاده از iCloud Drive

ساز و کار انتقال اطلاعات با فضای ابری آیکلود، مانند روش قبلی است با این تفاوت که باید اطلاعات اپل آیدی خود را داشته باشید. در این روش باید فایل‌های مورد نظر را آپلود کنید تا بتوانید با آیفون خود به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

نحوه آپلود فایل ها در iCloud Drive از اندروید:

 1. با استفاده از دستگاه Android خود، مرورگر خود را باز کنید و به iCloud.com بروید.
 2. اپل آیدی خود را وارد کنید.
 3. روی نماد برنامه‌ها، که شبیه یک شبکه برنامه چهار در سه است، ضربه بزنید. در گوشه سمت راست بالا قرار دارد.
 4. Drive را انتخاب کنید.
 5. گزینه کشویی Recents را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
 6. Browse را انتخاب کنید.
 7. دکمه آپلود را پیدا کنید. به نظر می رسد یک ابر با یک فلش رو به بالا.
 8. روی Files ضربه بزنید.
 9. فایل هایی را که می خواهید آپلود کنید پیدا کنید و آنها را انتخاب کنید. سپس، بر روی انتخاب ضربه بزنید.
 10. فایل شما آپلود خواهد شد این روند را تا زمانی که همه فایل های خود را آپلود کنید تکرار کنید.

تصاویر

پس از انجام این کار، تمام اطلاعات شما در حساب iCloud Drive شما قرار می گیرد که با آیفون شما همگام سازی می شود. اگر فایل های خود را در آیفون خود نمی بینید، ممکن است همگام سازی iCloud را غیرفعال کرده باشید. به Settings > Apple ID > iCloud > iCloud Drive بروید و Sync این آیفون را تغییر دهید.

 

مقالات جدید

آخرین مطالب

جدیدترین مقالات ایران پارت

نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون
اگر نگران از دست دادن مخاطبین در حین انتقال آنها از اندروید به آیفون هستید، بیایید به نگرانی های خود پایان دهیم. در این مقاله، ما مفصل درباره چند تکنیک ساده و قابل اعتماد برای انتقال مخاطبین اندروید به آیفون ارائه می‌دهیم.
پارت نامبر آیفون و همه چیزهایی که باید بدانید
پارت نامبر آیفون هیچ ربطی به کیفیت آیفون و قطعات بکار رفته در آن ندارد ولی اگر قصد خرید گوشی آیفون را دارید؛ دانستن و درک آن برای خرید بهتر گوشی سودمند است.
بهترین روش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون
برترین راه برای انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون، به نیاز های ما بستگی دارد. این نیاز ها شامل تعداد و حجم، نوع اطلاعات و درجه سختی که می‌خواهید در فرآیند انتقال داشته باشید می‌شود.
SVEahqupJEQF3gS2
کسانی که به حوزه تعمیرات موبایل و آیفون علاقه مند هستند با این آموزش می توانند باتری معیوب آیفون را تعویض نمایند.
iphone-works-slow-new
دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود آیفون شما کند کار کند، می توانید برخی از آنها را به راحتی برطرف کنید و گوشی آیفون خود را به کارکرد اولیه ...
نحوه پاک کردن کش آیفون
همیشه برنامه ها و عکس ها علت پر شدن حافظه آیفون شما نیست بلکه بعضی اوقات کش یا همان حافظه پنهان است که باعث پر شدن حافظه گوشی شما می‍شود.
حذف عکس‌ های ایکلود
همیشه پیغام "فضای ذخیره سازی شما پر شده است" برای همه ما بسیار آزار دهنده است. فضای ذخیره سازی ایکلود اپل در ابتدا 5 گیگابایت حافظه به صورت پیش ...
نحوه خالی کردن فضای ذخیره سازی ایکلود
پر شدن فضای آیکلود همیشه آزار دهنده است. برای آزاد کردن فضای پر شده آیکلود ما می توانیم با انجام راه های مختلف فضای ذخیره سازی حساب iCloud را آزاد کنیم...
11 نکته و ترفند ایکلود iCloud
راه های زیادی برای بهینه سازی آیکلود و استفاده حداکثری از این سرویس وجود دارد. در اینجا 11 نکته و ترفند برای کار با iCloud در iPhone، iPad و Mac ارائه شده است...
نحوه فعال کردن هات اسپات ایفون
احتمالا می دانید که آیفون شما دارای ویژگی «Hotspot Personal» است. با استفاده از هات اسپات ایفون می توانید گوشی خود را به یک روتر اینترنتی موقت تبدیل کنید...
نحوه فعالسازی ایکلود
از زمان فعالسازی ایکلود در آیفون خود دسترسی قابل اعتماد و توانایی ذخیره، همگام سازی و پشتیبان گیری از محتوا و موارد بسیاری را در چندین دستگاه به شما می دهد...
photos recovery بهقسف
برای بسیاری از ما عکس‌ها مهم‌ترین داده‌های ذخیره‌شده در تلفن های همراهمان است اگر آن عکس‌ها را از دست بدهیم یک فاجعه است و بازیابی عکس ها می تواند سخت باشد...
آیا ایکلود (iCloud) امن است؟
ایکلود سرویس ذخیره سازی ابری اپل است. به عنوان یک کاربر اپل، تمام داده های شما در فضایی با امنیت بالای ایکلود (iCloud) ذخیره می شود...
ایکلود (iCloud) چیست و چه کاربردی دارد؟
آیکلود iCloud نام عمومی تمام سرویس‌هایی است که اپل از طریق اینترنت ارائه می‌‌دهد. و برای دستگاه های آیفون، آیپد، مک و رایانه‌های شخصی دارای ویندوز در دسترس است...
بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون
مدل های اخیر آیفون دارای درب پشت و صفحه نمایش شیشه ای هستند، بنابراین احتمال خسارت شکستن گوشی دو برابر شده است...
بهترین جنس بدنه‌ی گوشی کدام است؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)
امروزه شاهد استفاده از ۴ جنس یعنی سرامیک، فلز، شیشه و پلاستیک در گوشی‌های هوشمند هستیم. در این مطلب به نکات مثبت و منفی استفاده از جنس های مختلف می پردازیم...
آموزش نحوه ساخت اپل آیدی Apple ID تصویری، رایگان و بسیار آسان
اپل آیدی برای کسانی که از محصولات اپل استفاده می کنند مانند شناسنامه است و همچنین نشان دهنده‌ی هویت کاربران آیفون و دیگر دستگاه های اپل است...

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من