پـشتیبانی فــروش

05138461010

پشتیبانی ایران پارت

30% تخفیف جشنواره یلدا 29 آذر لغایت 1 دی🍉

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون

اگر گوشی خود را در دست گرفته اید، یک ثانیه توقف کنید و به جلوی گوشی خود نگاهی بیندازید، صفحه نمایش از شیشه ساخته شده است و من کاملا مطمئن هستم که اصلا تعجب نکرده اید. حالا گوشی خود را بچرخانید و با دقت به پشت آن نگاه کنید، آیا آن هم از شیشه ساخته شده است؟ اگر چنین است، احتمالا یکی از گوشی های هوشمند پرچمدار گران قیمت را در اختیار دارید.

مدل های اخیر آیفون دارای درب پشت و صفحه نمایش شیشه ای هستند، بنابراین احتمال خسارت شکستن گوشی دو برابر شده است. با این حال مجبور نیستید سختی شکسته شدن آن را تحمل کنید. بیایید ببینیم چگونه می توانید شیشه آیفون خود را در صورت ترک یا شکستگی تعویض کنید. (برای تعویض درب پشت کلیک کنید.)

 

تاریخچه مختصری از جنس پشتی آیفون

بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون

اولین آیفون در سال 2007 با پشتی آلومینیومی و پلاستیکی عرضه شد. در به روز رسانی بعدی، آیفون 3G  و 3GS، هر دو دارای درب پشت کاملا پلاستیکی بودند. آیفون 4 اولین مدلی بود که از پشت شیشه ای استفاده کرد. اپل در نسخه بعدی، آیفون 4S، همان طراحی را حفظ کرد، سپس در آیفون 5 به آلومینیوم روی آورد. آیفون 5C که یک سال بعد عرضه شد و به پشت پلاستیکی بازگشت، و در ادامه، تمام مدل‌های جدید تا آیفون 7 و 7 پلاس از آلومینیوم برای قاب پشتی استفاده می‌کردند. هنگامی که اپل آیفون 8 را عرضه کرد، آنها به طراحی درب پشت شیشه ای بازگشتند. آیفون X چند هفته بعد در همان سال عرضه شد و همچنین دارای درب پشت شیشه ای بود. از آن زمان تا به امروز در هر مدل جدید آیفون از شیشه استفاده شده است.

تمام موادی که اپل در طراحی آیفون استفاده کرده است، معایب خاص خود را داشته است. پلاستیک می تواند خیلی سریع خراشیده شود، آلومینیوم می تواند خراشیده و خم شود و شیشه می تواند بشکند.

 

مزایای درب پشت شیشه ای

کیفیت ساخت، ظاهر و احساس گوشی هنگام استفاده از آن برای اکثر مشتریان اپل مهم است حتی برای بعضی از مردم آیفون  نماد وضعیت اجتماعی است و اپل می‌خواهد محصولاتش یک اثر هنری باشد.

یک دلیل بزرگ برای تغییر روی شیشه در مدل‌های آیفون 8 و X این بود که می‌توانستند از شارژ بی‌سیم (Wireless Charging) پشتیبانی کنند که به شارژ Qi معروف است. این یک فناوری شارژ القایی است که باید از قاب پشتی گوشی عبور کند. آلومینیوم سیگنال القایی را مسدود می کند، بنابراین اپل مجبور به تغییر شد. پلاستیک از شارژ بی‌سیم نیز پشتیبانی می‌کرد، اما به اندازه شیشه‌ای که در آیفون‌ها استفاده می‌کنند قوی نیست و ظاهر و احساس برتری را ارائه نمی‌دهد. استفاده از شیشه نیز به معنای تداخل کمتر با آنتن سلولی است. از آنجایی که آیفون ها نازک‌تر می‌شوند و صفحه‌های آن فضای قابل استفاده بیشتری را در گوشی اشغال می‌کنند، برای قرار دادن آنتن‌ها در قاب، هوشمندی بیشتری لازم است. درب پشت شیشه ای به اپل انعطاف بیشتری نسبت به آلومینیوم می دهد.

 

معایب درب پشت شیشه ای آیفون

آیفون‌ها همیشه همراه ما هستند و امکان زمین خوردن یا کوبیده شدن آن زیاد است. احتمالاً افراد زیادی را دیده اید که صفحه نمایش آنها شکسته شده است. افزودن درب پشت شیشه ای به این معنی است که هر دو طرف گوشی در صورت افتادن ممکن است آسیب ببینند. شکنندگی تنها عیب عملکردی شیشه است اما تأثیر غیرمستقیم روی تعویض آن هم دارد. اگر از لیز بودن و باقی ماندن لک اثر انگشت روی شیشه بگذریم، تعویض درب پشت شیشه ای در مدل های اخیر آیفون بسیار سخت تر از درب آلومینیومی و پلاستیکی مدل های قبلی است که نمی توان آن را انکار کرد. تمرکز اپل بر ساخت محصولات خود تا حد امکان نازک و شیک، شناخته شده است. درب پشت شیشه ای آیفون های جدید به اجزای داخلی گوشی ادغام شده است. اپل از چسب اپوکسی و جوش های کوچک برای اتصال برد مدار و سایر قطعات به پشت استفاده می کند. این امر تعویض شیشه پشتی را دشوار می کند. در واقع، تعویض درب پشت گوشی سخت تر از تعویض صفحه نمایش است.

 

مشکلات احتمالی ترک پشت شیشه

شیشه‌ای که اپل از آن در طراحی قاب آیفون استفاده می‌کند، شیشه‌ای است که توسط شرکت Corning  ساخته شده است. اپل سال هاست که در Corning سرمایه‌گذاری کرده است تا به توسعه شیشه‌های قوی‌تر کمک کنند، اما در انتها، هنوز هم شیشه است و اگر به اندازه کافی به آن ضربه بزنید، ترک می خورد.

اگر به اطرافیان خود توجه کنید، تعداد زیادی آیفون با صفحه نمایش و پشت ترک خورده را خواهید دید. حتی برخی از آنها کاملاً شکسته به نظر می رسند. تصور اینکه چگونه برخی از افراد می توانند چیزی که روی صفحه نمایش است از طریق شکاف های تار عنکبوتی بخوانند دشوار است.

در برخی موارد، ترک‌ها بر عملکرد گوشی تأثیر نمی‌گذارند و همچنان می‌توانید بدون مشکل از تاچ ال سی دی دستگاه خود استفاده کنید و آیفون می‌تواند به سیگنال‌های بی‌سیم متصل شود.

این بدان معنا نیست که استفاده از آیفون با شیشه شکسته اشکالی ندارد. بزرگترین مشکل شیشه های ترک خورده یک مسئله تکنولوژیکی نیست، بلکه یک مسئله ایمنی است. شیشه ترک خورده یا شکسته می‌تواند تیز باشد و داشتن آن روی پشت آیفونی که در دست دارید، در جیبتان می گذارید و ده‌ها بار در روز به آن دست می‌زنید، چندان ایمن نیست. احتمال بریدگی هایی روی دست یا انگشتهای خود از لبه های تیز و شکسته کم نیست.

به دلیل شکستگی شیشه نیز ممکن است مشکلات فنی به وجود بیایند. اگر شیشه به طور جدی شکسته شود، ممکن است تکه‌های شیشه شل شده و حوادث خطرناک‌تری روی گوشی و لنز دوربین ایجاد شود . تمامی مدل ها از آیفون 8 از نظر مقاومت در برابر آب رتبه بندی شده اند. اگر قاب شیشه ای آیفون شما ترک بخورد، آب می تواند به داخل گوشی نفوذ کند. صدمات ناشی از آب تحت پوشش ضمانت اپل نیست، حتی اگر کیس دستگاه سالم باشد.

 

راه حل های احتمالی برای شیشه شکسته پشت آیفون

اگر درب پشت شیشه‌ ای آیفون شما دچار شکستگی یا ترک خوردگی شده است، چندین گزینه برای حل این مشکل دارید که برخی از این موارد پر هزینه تر از بقیه هستند:

آیفون خود را در یک قاب قرار دهید.

آیفون جدید بخرید.

درب پشت شیشه ای را خودتان تعویض کنید. (پیشنهاد نمی شود)

تعویض شیشه پشتی را به متخصص آن بسپارید. (بهترین گزینه پیشنهادی).

 

آیفون خود را در یک قاب قرار دهید

بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون
اولین گزینه این است که آیفون خود را در یک قاب قرار دهید. قاب پشت گوشی را می پوشاند که هم آسیب ها را پنهان می کند و هم به نگه داشتن پشت شکسته دستگاه کمک می کند تا تکه های شکسته‌ جدا نشده و شکستگی حادتر نشود.

قرار دادن تلفن خود در یک قاب ممکن است در وهله اول به جلوگیری از آسیب کمک کند، اما اگر آن را در قاب نگذاشتید، احتمالاً دلیلی داشته است. بسیاری از کاربران، ظاهر آیفون را بدون قاب دوست دارند، روشی که اپل آن را طراحی کرده است.

افزودن قاب باعث حجیم شدن گوشی و در دست گرفتن آن می شود. اجبار برای اینکه گوشی شکسته را در قاب قرار دهید تا در برابر آسیب بیشتر محافظت شود، این مشکلات را هم دارد.

قاب از گوشی شکسته شما در برابر آب محافظت نمی کند زیرا مقاومت در برابر آب از بین می رود و قطعات شیشه همچنان ممکن است شل شوند. وقتی کیس را بردارید، با مشکلات مشابهی روبرو خواهید شد.

 

آیفون جدید بخر

بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون

گزینه دوم قطعاً مشکل را برطرف می کند، اما خرید آیفون جدید راه بسیار گرانی برای انجام دادن است. اگر گوشی ترک خورده شما نیاز به تعویض باتری داشته باشد یا چندین سال از عمر آن گذشته باشد، خرید آیفون جدید ممکن است ایده بدی نباشد، اما اگر آیفون شما دارای پشت شیشه ای است، احتمالا آنقدر قدیمی نیست.

حتی اگر همان مدل قبلی که داشتید را بخواهید بخرید، باز هم چند میلیون برای آن باید پرداخت کنید. همان طور که می دانید آیفون‌ها ارزش خود را بسیار بهتر از محصولات مشابه حفظ می‌کنند، بنابراین آیفونی که دو یا سه سال از عرضه آن میگذرد هنوز گران است.

 

سعی کنید تعمیر آیفون را خودتان انجام دهید

گزینه بعدی برای تعویض شیشه پشت آیفون این است که خودتان این کار را انجام دهید. این احتمالاً بدترین گزینه برای شماست، حتی اگر با وسایل الکترونیکی ظریف سر و کار داشته باشید.

به دلیل نحوه مونتاژ آیفون های مدرن، برداشتن شیشه پشتی اصلا کار ساده ای نیست. باید راهی برای شکستن شیشه پشتی و مهر و موم بین پشت گوشی و اجزای داخلی که به آن چسبیده اند پیدا کنید. هیچ پیچی وجود ندارد که آن را در کنار هم نگه دارد یا شکافی وجود ندارد که بتوانید از آن برای جدا کردن درب پشت شیشه ای استفاده کنید.

اگر بخواهید درب پشت گوشی را بدون آماده سازی مناسب جدا کنید، در نهایت برد یا سایر قطعات داخلی را می شکنید. اگر این اتفاق بیفتد، چاره ای جز خرید یک گوشی جدید نخواهید داشت. هیچ راهی برای تعمیر برد یا تراشه شکسته وجود ندارد.

فرض کنید می‌توانید تمام قطعات داخل گوشی را از پشت جدا کنید. و فرض کنید شما همچنین می‌توانید مجموعه دوربین را از پشت شیشه جدا کنید تا هنگام برداشتن درب پشتی نشکند. اجازه دهید همچنین فرض کنیم که شما موفق شده اید راهی برای جدا کردن قسمت پشتی از مجموعه صفحه جلویی پیدا کنید تا بتوانید بدون آسیب رساندن به چیز دیگری آن را از گوشی جدا کنید.

سوال این است که چگونه می‌خواهید همه آن قطعات ریز و کوچک را با همان دقتی که اپل انجام داده در اولین تلاشتان برای تعویض درب پشت، به درستی وصل کنید چقدر است؟

 

تعمیر آیفون خود را به متخصص آن بسپارید

بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون

ترک خوردگی یا شکستگی پشت شیشه آیفون را تحمل نکنید. استفاده از آن جالب نیست، ظاهر خوبی ندارد، و اگر برای مدت طولانی نادیده گرفته شود، می تواند خطرناک باشد.

همچنین لازم نیست به فکر خرید یک آیفون جدید باشید یا برای تعویض درب پشت شیشه ای خودتان دست به کار شوید. تعویض درب پشت شیشه ای آیفون با دستگاه لیزر نسخه 2021 در توسط تیم حرفه ای ایران پارت باعث می شود که گوشی شما در کمترین زمان مثل روز اول به نظر برسد.

 

سرویس تعویض درب پشت شیشه ای آیفون با دستگاه لیزر

بهترین راه حل برای تعویض درب پشت شیشه ای آیفون، انجام توسط یک مرکز خدمات واجد شرایط است. این خدمات می تواند از نظر کیفیت و مراحل انجام کار از یک مرکز به مرکز دیگر متفاوت باشد. بعضی از تعمیرکاران ابتدا ال سی دی آیفون را جدا می کنند که به اصطلاح دستگاه باز می شود و می تواند آسیب زیادی را به همراه داشته باشد. اما تعویض شیشه پشت آیفون در مجموعه ایران پارت با دستگاه لیزر انجام می شود و آیفون شما نیازی به باز شدن ندارد که بسیار قابل اعتمادتر و با ارزش تر است.

ما از یک برش لیزری برای جدا کردن چسب و نقطه جوش نگهدارنده شیشه پشتی از سایر اجزای گوشی استفاده می کنیم. سپس از همان دستگاه لیزر برای تشخیص ناحیه پشتی که نیاز به تعمیر دارد استفاده می شود.

این دستگاه از لیزرهای قرمز رنگ برای تشخیص نقاطی که نیاز به تعمیر دارند و از لیزرهای سفید برای برش چسب ها استفاده می کند. این به ما امکان می دهد تا خدمات تعمیر درب پشت شیشه آیفون خود را با تضمین عملکرد مادام العمر ارائه دهیم.

مقالات جدید

آخرین مطالب

جدیدترین مقالات ایران پارت

نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون
اگر نگران از دست دادن مخاطبین در حین انتقال آنها از اندروید به آیفون هستید، بیایید به نگرانی های خود پایان دهیم. در این مقاله، ما مفصل درباره چند تکنیک ساده و قابل اعتماد برای انتقال مخاطبین اندروید به آیفون ارائه می‌دهیم.
پارت نامبر آیفون و همه چیزهایی که باید بدانید
پارت نامبر آیفون هیچ ربطی به کیفیت آیفون و قطعات بکار رفته در آن ندارد ولی اگر قصد خرید گوشی آیفون را دارید؛ دانستن و درک آن برای خرید بهتر گوشی سودمند است.
بهترین روش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون
برترین راه برای انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون، به نیاز های ما بستگی دارد. این نیاز ها شامل تعداد و حجم، نوع اطلاعات و درجه سختی که می‌خواهید در فرآیند انتقال داشته باشید می‌شود.
SVEahqupJEQF3gS2
کسانی که به حوزه تعمیرات موبایل و آیفون علاقه مند هستند با این آموزش می توانند باتری معیوب آیفون را تعویض نمایند.
iphone-works-slow-new
دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود آیفون شما کند کار کند، می توانید برخی از آنها را به راحتی برطرف کنید و گوشی آیفون خود را به کارکرد اولیه ...
نحوه پاک کردن کش آیفون
همیشه برنامه ها و عکس ها علت پر شدن حافظه آیفون شما نیست بلکه بعضی اوقات کش یا همان حافظه پنهان است که باعث پر شدن حافظه گوشی شما می‍شود.
حذف عکس‌ های ایکلود
همیشه پیغام "فضای ذخیره سازی شما پر شده است" برای همه ما بسیار آزار دهنده است. فضای ذخیره سازی ایکلود اپل در ابتدا 5 گیگابایت حافظه به صورت پیش ...
نحوه خالی کردن فضای ذخیره سازی ایکلود
پر شدن فضای آیکلود همیشه آزار دهنده است. برای آزاد کردن فضای پر شده آیکلود ما می توانیم با انجام راه های مختلف فضای ذخیره سازی حساب iCloud را آزاد کنیم...
11 نکته و ترفند ایکلود iCloud
راه های زیادی برای بهینه سازی آیکلود و استفاده حداکثری از این سرویس وجود دارد. در اینجا 11 نکته و ترفند برای کار با iCloud در iPhone، iPad و Mac ارائه شده است...
نحوه فعال کردن هات اسپات ایفون
احتمالا می دانید که آیفون شما دارای ویژگی «Hotspot Personal» است. با استفاده از هات اسپات ایفون می توانید گوشی خود را به یک روتر اینترنتی موقت تبدیل کنید...
نحوه فعالسازی ایکلود
از زمان فعالسازی ایکلود در آیفون خود دسترسی قابل اعتماد و توانایی ذخیره، همگام سازی و پشتیبان گیری از محتوا و موارد بسیاری را در چندین دستگاه به شما می دهد...
photos recovery بهقسف
برای بسیاری از ما عکس‌ها مهم‌ترین داده‌های ذخیره‌شده در تلفن های همراهمان است اگر آن عکس‌ها را از دست بدهیم یک فاجعه است و بازیابی عکس ها می تواند سخت باشد...
آیا ایکلود (iCloud) امن است؟
ایکلود سرویس ذخیره سازی ابری اپل است. به عنوان یک کاربر اپل، تمام داده های شما در فضایی با امنیت بالای ایکلود (iCloud) ذخیره می شود...
ایکلود (iCloud) چیست و چه کاربردی دارد؟
آیکلود iCloud نام عمومی تمام سرویس‌هایی است که اپل از طریق اینترنت ارائه می‌‌دهد. و برای دستگاه های آیفون، آیپد، مک و رایانه‌های شخصی دارای ویندوز در دسترس است...
بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون
مدل های اخیر آیفون دارای درب پشت و صفحه نمایش شیشه ای هستند، بنابراین احتمال خسارت شکستن گوشی دو برابر شده است...
بهترین جنس بدنه‌ی گوشی کدام است؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)
امروزه شاهد استفاده از ۴ جنس یعنی سرامیک، فلز، شیشه و پلاستیک در گوشی‌های هوشمند هستیم. در این مطلب به نکات مثبت و منفی استفاده از جنس های مختلف می پردازیم...
آموزش نحوه ساخت اپل آیدی Apple ID تصویری، رایگان و بسیار آسان
اپل آیدی برای کسانی که از محصولات اپل استفاده می کنند مانند شناسنامه است و همچنین نشان دهنده‌ی هویت کاربران آیفون و دیگر دستگاه های اپل است...

2 نظر در “بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون

 1. Saleh گفت:

  هزینه تعمیر برای ایفون ۱۳ گلوبال چقدره؟؟

  1. رسول فرازمند گفت:

   سلام
   هزینه تعویض در پشت آیفون 13
   1200 تومن هستش

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من