پـشتیبانی فــروش

05138461010

پشتیبانی ایران پارت

30% تخفیف جشنواره یلدا 29 آذر لغایت 1 دی🍉

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

بهترین جنس بدنه‌ در گوشی های هوشمند چیست؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)

فلز، پلاستیک، شیشه، سرامیک: بهترین جنس برای بدنه گوشی های هوشمند چیست؟

بهترین جنس بدنه‌ در گوشی های هوشمند وقتی تعدادی از جزئیات را پاک کنید، همه گوشی های هوشمند یکسان به نظر می رسند. تلفن های همراه همگی مستطیل شکل هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بیشتر در دست فرد قرار می‌گیرند.

با این حال، جزئیات است که تفاوت را ایجاد می کند. بلندگوها، لبه‌ها، دکمه‌ها و اندازه فیزیکی مواردی هستند که آیفون 13 را از گلکسی اس 22 متمایز می‌کنند. جزئیات همچنین بخش بزرگی از قیمت و آنچه ما استفاده می کنیم تا تصمیم بگیریم که کدام تلفن برای مصارف ما بهتر است، هستند. یکی از آن جزئیاتی که همیشه محل بحث است و گاهی اوقات یک نقطه انحرافی است، این است که بدنه یک گوشی از چه چیزی ساخته شده است. از موارد عجیبی مانند تلفن های چوبی یا طلایی که بگذریم، متوجه خواهید شد که از سه ماده مختلف برای ساخت گوشی های هوشمند در اندازه های مختلف استفاده می شود: فلز، پلاستیک و شیشه.

در بازار امروز ما شاهد استفاده از هر ۴ جنس یعنی سرامیک، فلز، شیشه و پلاستیک در گوشی‌های هوشمند هستیم اما شاید این سازنده‌ها در آینده از ماده‌ی جدید دیگری در ساخت بدنه‌ی گوشی‌های هوشمند استفاده کنند. گوشی‌های هوشمند در مقوله‌های مختلفی با هم تفاوت دارند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به اندازه نمایشگر، نوع پردازنده‌، کیفیت دوربین و… غیره اشاره کرد. یکی از عواملی که علاوه‌بر مقوله‌های مذکور در تعیین قیمت و برتری یک گوشی تاثیر می‌گذارد، جنس بدنه‌ی آن است. حال سوالی که مطرح می شود کدام یک بهترین است؟

بدنه گوشی های هوشمند فلزی

بهترین جنس بدنه‌ی گوشی کدام است؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)

زمانی که فناوری شارژ بی‌سیم و نسل پنجم اینترنت همراه (۵G) هر دو رویایی دست نیافتنی بودند، فلز برای حکومت بر قلمرو گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار استفاده می‌شد. زمان همه چیز را تغییر می‌دهد و امروزه گوشی‌های فلزی کمتر به چشم می‌خورند. برای بسیاری از کاربران فلز مفهوم واقعی کیفیت برتر است. در دست گرفتن یک گوشی همراه با بدنه براق آلومینیومی حس خوبی را به کاربر منتقل می‌کند و به همین دلیل اغلب افراد، حتی به طور ناخودآگاه، فلز را به عنوان یک ماده باکیفیت در نظر می‌گیرند. عمدتا در این گوشی‌ها از نوعی آلیاژ آلومینیوم سبک و نازک استفاده می‌شود.

بسیاری از تلفن‌ها از بند فلزی یا روکش فلزی مصنوعی بر روی تزئینات پلاستیکی استفاده می‌کنند، اما تعداد زیادی از آن‌ها نیز از فلز ساخته شده‌اند. معمولاً، این فلز نوعی آلیاژ آلومینیوم است که بسیار نازک و سبک است، زیرا عموم خریداران به دنبال گوشی هوشمند نازک و سبک هستند. هیچ‌کس نمی‌خواهد یک تلفن 1 کیلوئی ساخته شده از فولاد داشته باشد تا تمام طول روز آن را جا به جا کند و همراهش باشد.

برای بعضی افراد، فلز برابر با حق بیمه است. دیدن یک تلفن با بدنه آلومینیومی با روکش شفاف، ظاهر گوشی را خوب و قدرتمند نشان می دهد، بنابراین به طور طبیعی، بسیاری از مردم آن را کیفیت بالا، مرتبط می دانند. اما همیشه اینطور نیست زیرا آلومینیوم می تواند ارزان تر از سایر مواد باشد.

نکات مثبت استفاده از فلز در گوشی‌های هوشمند

ظاهر با ارزش و رده بالا. همانطور که گفته شد، گوشی ای که خوب با طراحی فلزی ساخته شده باشد همیشه زیبا به نظر می رسد. فلز زیباست و ما نمی توانیم انکار کنیم که هر چیزی زیبا به طور خودکار با ارزش است. برای بسیاری، داشتن یک گوشی با ارزش مهم است.

مدرن”. فلز بخش بزرگی از مکتب طراحی صنعتی است. عدم وجود قطعات اضافی برای جدا کردن یک قطعه فلزی با یک شکل خاص، یک طراحی زیبا و کامل است و اغلب به خوبی با ظاهری با ارزش مرتبط است. طرفداران زیادی برای این نوع طراحی وجود دارد.

دوام بالا. برخی از فلزات بسیار بادوام هستند و اگر گوشی از دست شما بیفتد تکه تکه نمی‌شوند.

نکات منفی استفاده از فلز در گوشی‌های هوشمند

خم و فرورفتگی. فلز نسبتاً به راحتی تغییر شکل می دهد – به خصوص فلز سبک و چکش خوار مانند آلومینیوم و تمایل دارد شکل جدید خود را حفظ کند، مخصوصا فلزی که برای ساخت گوشی های هوشمند استفاده می شود. ما در مورد افرادی صحبت نمی کنیم که در شبکه های اجتماعی گوشی ها را خم می کنند. ما در مورد نشستن روی تلفن خود و خم شدن یا افتادن آن و ایجاد یک فرورفتگی بزرگ در قاب شیک آن صحبت می کنیم. (بهتر نیست یک کیس بخرم؟)

ایجاد مشکل در آنتن‌دهی و انتقال امواج مغناطیسی. این مشکل بسیار بزرگی در گوشی‌های با بدنه‌ی فلزی محسوب می‌شود. گوشی‌های با قاب پشتی فلزی را  نمی‌توان به صورت بی سیم شارژ کرد زیرا فلز موجود در ساختار با میدان مغناطیسی شارژر تداخل پیدا می‌کند. شارژر بی سیم جریانی را در اکثر فلزات القا می‌کند و زمانی که این جریان جایی برای رفتن ندارد گرم می‌شوند.  فلز سیگنال‌های LTE، بلوتوث و وای فای را به سختی انتقال می‌دهد، زیرا این فرکانس‌های بی‌ضرر به سختی از مواد متراکم عبور می‌کنند و به همین دلیل سازندگان در ساخت گوشی‌های دارای بدنه فلزی خود از نوار‌های پلاستیکی در خطوط آنتن و قسمت‌های شیشه‌ای استفاده می‌کنند.

انتقال گرما. همان چیزی که باعث می‌شود یک گوشی فلزی در اولین باری که آن را برمی‌دارید، احساس سردی کند، پس از مدتی استفاده نیز باعث می‌شود آن را داغ‌تر کند. سینک ها و لوله های حرارتی (همچنین از فلز ساخته شده اند) سعی می کنند این مشکل را جبران کنند، اما یک تلفن فلزی همیشه نقطه داغی در چیپست دارد. و گاهی اوقات ممکن است به شکل ناراحت کننده ای گرم شوند.

دوام. این نکته نیز کمی گیج کننده به نظر می‌رسد. گوشی‌های فلزی در صورت افتادن تکه تکه نمی‌شوند، اما خط و خش‌های ناشی از ضربه بر روی آن باقی می‌مانند و به راحتی قابل مشاهده هستند. فلز به راحتی تغییر شکل پیدا می‌کند مخصوصا در صورتی که ضخامت کم و انعطاف پذیری بالایی نیز داشته باشد. بنابراین این نکته‌ی منفی را نیز باید در نظر بگیریم.

همان مواردی که می‌تواند به گوشی احساس برتری بدهد، می‌تواند از داشتن ویژگی‌های کاربردی مانند خطوط صاف بدون نویز باند آنتن یا شارژ بی‌سیم نیز جلوگیری کند. برخی از افراد احساس متفاوتی دارند، اما بیشتر مردم نمی‌توانند بگویند گوشی‌هایی مانند پیکسل 2 یا آیفون 7 حس بدی را منتقل می کنند یا ضعیف ساخته شده‌اند.

بدنه گوشی های هوشمند پلاستیکی

بهترین جنس بدنه‌ی گوشی کدام است؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)

پلاستیک در هر شکل، رنگ و اندازه وجود دارد. مواد ساخته شده توسط انسان این مزیت را دارند. این بدان معناست که پلاستیک همچنین می‌تواند با انواع روکش‌های مختلف همراه باشد و گوشی‌ها وقتی از پلاستیک ساخته می‌شوند لزج یا حتی نرم می‌شوند. پلاستیک همچنین ارزان و بسیار کارآمد است.

برخی از تلفن های پلاستیکی ظاهر و احساس خوبی دارند. مصرف کنندگان می توانند تحت تأثیر تجربه خود قرار بگیرند که فکر کنند همه تلفن های پلاستیکی لغزنده، براق و لزج هستند، حتی اگر اینطور نباشند و تصور عمومی این است که تلفن های پلاستیکی ارزان هستند. اما یک گوشی پلاستیکی نیز می تواند عالی باشد.

متأسفانه، پیدا کردن تلفن های ساخته شده از پلاستیک دشوار شده است. حتی برندهای ارزان قیمتی مانند نوکیا و موتورولا هم به سراغ گوشی‌های فلزی می‌روند.

نکات مثبت استفاده از پلاستیک در گوشی‌های هوشمند

قیمت ارزان. منظور از قیمت هزینه ای که برای مصرف کننده دارد نیست، بلکه هزینه های ساخت گوشی از ابتدا تا انتهای آن است. استفاده از پلاستیک به این معناست که ابزار ساختن آن آسان‌تر است، به این معنی که طراحان آزادی بیشتری برای کار با شکل دارند، تلفن‌ها همیشه نباید مانند یک صفحه تخت به نظر برسند و همچنان قیمت مناسبی داشته باشند. ما چیزهایی که زیبا به نظر می رسند و چیزهایی که قیمت مناسبی دارند را دوست داریم. وقتی قیمت و زیبایی وجود داشته باشد، ما آن را بیشتر دوست داریم.

تاب آوری. پلاستیک مثل کلاه ایمنی سخت است. ممکن است بتوانید پلاستیک را بشکنید، و در بیشتر موارد، اگر خم شود یا زنگ بزند، دوباره به حالت اولیه بازمی‌گردد.

عدم ایجاد مشکل در آنتن‌دهی و انتقال امواج مغناطیسی. پلاستیک با امواج الکترومغناطیسی تداخلی ندارد، بنابراین می‌توانید بدون هیچ مشکلی گوشی خود را به صورت بی‌سیم شارژ کنید و همچنین به طور کلی آنتن‌دهی بهتری نیز خواهد داشت. با بهره‌گیری از پلاستیک، تولیدکنندگان قادر خواهند بود تا گوشی‌هایی با مقاومت بالایی را بسازند که که امواج رادیویی را به خوبی و با کمترین میزان کاهش سیگنال انتقال دهند. انتقال سیگنال در صنعت گوشی‌های هوشمند از اهمیت بالایی برخوردار است.

رنگ بندی. با پلاستیک می توانید هر رنگی که تصورش را می کنید بسازید. شرکت هایی مانند نوکیا قدیمی و سونی این موضوع را آزمایش کرده و گوشی های نارنجی، لیمویی، آبی روشن، صورتی، زرد و حتی قهوه ای به بازار عرضه کردند و طرفداران خود را داشته اند.

نکات منفی استفاده از پلاستیک در گوشی‌های هوشمند

احساس بد.یکی از گوشی های مورد علاقه ما G2 ال جی و گلکسی S3 بود. یکی از گوشی هایی که همیشه در مورد مواد اولیه از آن شکایت داشتیم، ال جی G2 بود. این تلفن بود که استفاده ما از لزج را هنگام صحبت در مورد پلاستیک بد ایجاد کرد. این بحث را در مورد S3 شروع نکنید.

لکه. پلاستیک روی گوشی می‌تواند با یک قاب رنگی صرف زمان زیادی لکه‌دار شود و برخی از روکش‌های پلاستیکی می‌توانند شما یا لباس‌هایتان را مثل Nexus 5قرمز لکه‌دار کنند

ارزان به نظر می رسند. البته نه همه آنها. اچ تی سی و همچنین نوکیای قدیم، گوشی های زیبایی ساختند که پلاستیکی بودند. LG Optimus 3D حتی نزدیک گوشی مورد علاقه من نبود. اما بدنه، ساخت و پایان خیره کننده بود. به ازای هر گوشی پلاستیکی خوب می‌توانید چهار یا پنج گوشی پلاستیکی بد در بدنه‌های پلاستیکی به همان اندازه بد بخرید. این باعث می شود مردم پلاستیک را با ارزان بودن یکی بدانند.

عایق گرما بودن. پلاستیک یک عایق گرما است و نمی‌تواند گرما را به طور موثری به بیرون هدایت کند. این باعث می‌شود که برای قطعات گوشی که از داخل گرم می‌شوند مشکل ساز شود و عمر مفید آن‌ها را با کاهش روبرو کند. ممکن است هنگامی که شما تلفن خود را لمس می‌کنید داغ نباشد، دلیل آن این است که پلاستیک عایق گرماست و چون توانایی انتقال گرما را ندارد، آن را درون گوشی نگه می‌دارد و به قطعات آن مانند باتری آسیب جدی می‌زند.

همه گوشی‌های پلاستیکی که سخت بودند، ظاهر خوبی داشتند و در رنگ‌های فراوانی عرضه می‌شدند، باید با پلاستیک‌های سطح پایینی که در گوشی‌هایی که هیچ‌یک از این ویژگی‌ها را ندارند، رقابت کنند. این عادلانه نیست که چیزها را به این صورت مقایسه کنید، پلاستیک به سازنده این آزادی را می دهد که گوشی سخت و زیبا بسازد. و ما گوشی‌های بسیار پیشرفته‌ای را تقریباً از هر سازنده‌ای دیده‌ایم که پلاستیکی بودند، و هیچ‌کس از پلاستیکی بودن آنها شکایت نکرد.

بدنه گوشی های هوشمند شیشه‌ای

بهترین جنس بدنه‌ی گوشی کدام است؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)

ما شروع به دیدن گوشی‌های شیشه‌ای با آیفون 4 و نکسوس 4 کردیم. البته آنها کاملاً شیشه‌ای نیستند، اما امروزه تعداد زیادی تلفن با درب پشت شیشه‌ای کامل وجود دارد. آنها می توانند زیبا باشند و ظاهری را ارائه دهند که یک طراحی عالی را تحسین کند. آنها همچنین می توانند شکننده باشند. صفحه‌نمایش تلفن‌ها اغلب می‌شکنند و پشت شیشه‌ها هم همین‌طور.

اپل اولین شرکت تولید کننده موبایل بود که شیشه را دوباره روی گوشی های خود راه اندازی کرد. \ پشت آیفون 4 را به خاطر دارید؟ بله، شیشه ای بود. با این حال، آنها به ساخت مدل های بیشتر با پشت شیشه ای ادامه ندادند. اما دوباره با درب پشت شیشه ای آیفون 8 شروع کردند.

از آن زمان، هر برند دیگر گوشی های هوشمند شروع به ساخت گوشی های پشت شیشه ای کرده است. اما چرا در میان سازندگان گوشی های هوشمند محبوبیت زیادی پیدا کرده است؟

طراحی پشت شیشه ای ظاهر و احساس کلی خوبی می دهد. این یکی از دلایل اصلی تمایل مردم به خرید گوشی های هوشمند با درب پشت شیشه ای است. میانگین قیمت بهترین گوشی های هوشمند بالا رده زیاد است. به خریداران انتظار دستگاهی مجلل و شیک را دارند. و درب پشت شیشه ای گوشی را کمی سنگین کرده و ظاهری مجلل به آن می بخشد.

دلیل دیگری که تولید کنندگان به سمت درب پشت شیشه ای روی می آورند، شارژ بدون سیم است. قاب یا درب پشت فلزی به خوبی شیشه و پلاستیک شارژ بدون سیم را پشتیبانی نمی کند. به همین دلیل برندهایی مانند سامسونگ و اپل شروع به استفاده از درب پشت شیشه ای کردند.

چرا قبلاً از درب پشت شیشه ای در گوشی های هوشمند استفاده نمی شد؟ چرا فقط در چند سال اخیر شیشه ای محبوبیت پیدا کرد؟ خب، سازندگان پس از اختراع شارژ بی سیم، شروع به ساخت گوشی های خود با شیشه کردند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، فلز در فناوری شارژ بی سیم موثر نیست زیرا بسیار متراکم است و انتقال برق را دشوار می کند. به همین دلیل است که امروزه گوشی های زیادی با درب پشت شیشه ای تولید می شود و روند درب پشت شیشه ای به این زودی متوقف نمی شود. گوشی های با پشت شیشه ای می توانند شگفت انگیز به نظر برسند. ظاهر مرطوب ابریشمی گلکسی اس 10 یا ظاهر توپ دیسکوی نکسوس 4، یک قطعه دنده زیبا به نظر می رسد. ما می خواهیم چیزهای گران قیمت زیبا باشند.

نکات مثبت استفاده از شیشه در گوشی‌های هوشمند

به نظر عالی هستن. اگر چیزی زیر شیشه باشد، گوشی‌های دارای پشت شیشه‌ای می‌توانند احساس عمق داشته باشند. شیشه همچنین می تواند برق بزند و این توهم خیس بودن را ایجاد می کند. هر دوی این افکت‌ها در کنار هم می‌توانند ظاهری خیره‌کننده داشته باشند. سامسونگ در این کار کاملاً حرفه ای است و گوشی های گلکسی اخیرش با پشت شیشه ای بسیار زیبا هستند.

عدم ایجاد مشکل در آنتن‌دهی و انتقال امواج مغناطیسی. شیشه متراکم است، اما همچنان به امواج رادیویی اجازه عبور نسبتاً آسان را می دهد. این بدان معناست که سیگنال LTE، وای فای و بلوتوث شما بدون هیچ گونه قطع آنتن طولانی قوی تر خواهد بود.

حس خوب و ظاهر زیبا. شیشه را می توان تا زمانی که بسیار صاف شود جلا داد. مانند فلز احساس سفت و سردی نیز می کند. وقتی یک گوشی با پشت شیشه ای را در دست بگیرید، مانند یک محصول لوکس به نظر می رسد. همه عاشق محصولات لوکس هستند، حتی اگر فقط یک توهم باشد.

مقاومت در برابر خط و خش. امروزه تولیدکنندگان، شیشه مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند را حرارت می‌دهند تا در برابر خط و خش مقاوم‌تر و بادوام‌تر شوند. شیشه‌ی کورنینگ گوریلا و شیشه‌های سرامیکی اپل در جلو و پشت گوشی بسیار بادوام هستند و مقاومت خوبی در برابر خط و خش از خود نشان می‌دهند.

نکات منفی استفاده از شیشه در گوشی‌های هوشمند

می شکند. هرچقدر که شیشه ممکن است در برابر خط و خش مقاوم باشد، بسیار شکننده است و زمانی که شکسته می‌شود، زیبایی سابق خود را از دست می‌دهد. بدنه شیشه‌ای گوشی‌ها در مقابل ضربه بسیار ضعیف‌تر از بدنه‌های فلزی و پلاستیکی هستند. هیچ سازنده‌ای نمی‌تواند کاری کند که یک شیشه‌ی نازک شکسته نشود و به همین علت باید مراقب گوشی‌هایی که با بدنه‌های شیشه‌ای ساخته شده‌اند، باشید. اگر گوشی از دست شما به صورت اتفاقی بیفتد یا پرت شود، به احتمال زیاد قاب پشتی و نمایشگر آن خرد می‌شود.

شیشه لیز است. نگه داشتن یک گوشی هوشمند با بدنه‌ی شیشه‌ای در دستان خیس مانند نگه داشتن یک تکه یخ است. این ماهیت باعث می‌شود که شیشه چسبندگی کمی در دست کاربر داشته باشد و به راحتی از دست او لیز بخورد. همچنین سازندگان گوشی‌های هوشمندی که قصد استفاده از شیشه در گوشی‌های خود دارند، باید به مقوله‌ی وزن آن نیز توجه کرده و تا حد ممکن ضخامت آن را کم کنند.

باقی ماندن لک اثر انگشت. یکی دیگر از مشکلات بدنه‌ی شیشه‌ای گوشی‌های هوشمند آن است که جای اثر انگشت به راحتی روی آن باقی می‌ماند و دائما باید با یک دستمال مایکروفایبر یا گوشه لباس خود لکه‌های اثر انگشت را از روی بدنه‌ی گوشی پاک کنید. برای کاربرانی که بسیار حساس هستند، این مشکل می‌تواند واقعا آزاردهنده باشد.

دلایل زیادی برای افزایش محبوبیت درب پشت شیشه ای وجود دارد. متأسفانه شیشه نیز یک ماده خطرناک برای استفاده در گوشی است و  باید نازک باشد (شیشه سنگین است!) بنابراین وقتی از مواد سخت شده مانند گوریلا گلس استفاده می کنید، خطر شکستن آن افزایش می یابد زیرا شیشه های سخت شده شکننده تر هستند. استفاده از شیشه نیز به قیمت گوشی می افزاید. در عوض، شیشه‌های بسیار شفاف با انبساط کم و کامپوزیت‌هایی مانند گوریلا گلس استفاده می‌شوند که می‌توانند مقدار زیادی به قیمت نهایی اضافه کنند.

بدنه گوشی های هوشمند سرامیکی

بهترین جنس بدنه‌ در گوشی های هوشمند چیست؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)

تلفن‌های سرامیکی خیلی رایج نیستند و می توان گفت تعداد کمی از آن ها در بازار موجود است. گلکسی اس 10 پلاس یا شیائومی می 11 اولترا از نظر سرامیکی زیبا است، اما این تنها گوشی نیست که از این ماده استفاده می کند. گوشی هایی که از سرامیک استفاده کرده اند، مانند گوشی Essential Phone یا سری Mi Mix شیائومی، ظاهر و احساس شگفت انگیزی دارند.

وقتی به سرامیک فکر می کنید ممکن است ظروف چینی قدیمی مادربزرگتان را به تصویر بکشید، اما این تمام ماجرا نیست. مطمئناً، سرامیک می‌تواند زیبا و ظریف به نظر برسد، اما لزومی ندارد – سرامیک سخت‌تر از شیشه یا پلاستیک است، تقریباً به طور کامل در برابر خوردگی مقاوم است، سبک‌تر از فلز است و یک عایق است، بنابراین انتقال حرارت وجود ندارد.

سرامیک هم گران است. به همین دلیل است که ما ساعت‌های ارزان قیمت، ظروف ظرف‌شویی یا تلفن‌های ساخته شده از این مواد را به ندرت می بینیم. استخراج و ساخت آن به دلیل تجهیزات ویژه مورد نیاز، پرهزینه است، مانند فلز یا پلاستیک به راحتی شکل نمی گیرد و برای جلوگیری از شکستن قطعات مونتاژ نشده، نیاز به جابجایی بهتر در امتداد کف مونتاژ دارد.

نکات مثبت استفاده از سرامیک در گوشی‌های هوشمند

خونسرد می مانند. سرامیک چیزی است که شرکت برق برای عایق بندی خطوط انتقال از براکت های فلزی آنها استفاده می کند. به این دلیل که از نظر گرما و برق نارسانا است. تلفن سرامیکی شما در دست شما به ندرت داغ می شود.

عدم ایجاد مشکل در آنتن‌دهی و انتقال امواج مغناطیسی. سرامیک برای عبور فرکانس‌های رادیویی تداخلی ایجاد نمی‌کند. سرامیک همانند شیشه در برابر عبور سیگنال‌ها با مشکلی مواجه نمی‌شود و این قابلیت همچنین به شما اجازه‌ی استفاده از شارژر بی‌سیم را نیز می‌دهد.

حس خوب و ظاهر زیبا. همانند شیشه و فلز، کاربران با در دست گرفتن گوشی‌های با بدنه‌ی سرامیکی حس خوبی را تجربه خواهند کرد. برخی از مردم فکر می‌کنند که گوشی‌های سرامیکی نشانه‌ی لوکس بودن آن‌ها است. درخشش سرامیک در زیر نور ظاهر جذاب و درخشانی را به بدنه‌ی گوشی‌های هوشمند می‌دهد.

نکات منفی استفاده از سرامیک در گوشی‌های هوشمند

شکستن سرامیک. سرامیک (نوعی که در چیزی شبیه گوشی استفاده می شود) سخت است، اما همچنان شکستنی است. نسبت به فلز یا پلاستیک شکننده تر است.

قیمت بالا. سختی سرامیک آنقدر بالاست که کار کردن روی آن بسیار سخت و نیازمند طی مراحل طولانی و پیچیده‌ای است. به طور کلی بگوییم سرامیک مراحل تولید دیوانه‌کننده‌ای دارد که تمام این مراحل خود را در قیمت بسیار بالای آن نشان می‌دهد.

سرامیک لغزنده است. دست های خیس؟ این ممکن است به معنای افتضاح باشد، زیرا سرامیک صاف زمانی که دستان شما خیس است یا انگشتان شما سرد و سفت هستند، بسیار لغزنده است. این را در نظر داشته باشید و کمی بیشتر مراقب باشید.

انعطاف پذیری بسیار کم. از آنجایی که سرامیک بسیار سخت است، طبیعتا از انعطاف پذیری بسیار کمی بهره می‌برد و دست سازندگان را برای ایجاد طرح و نقش‌های مختلف می‌بندد.

گوشی های سرامیکی ظاهر و حس زیبایی دارند. آنها همچنین به دلیل خاصیت عایق بودن سرامیک خوب و خنک می مانند. دلیلی وجود دارد که برخی از بهترین ساعت هایی که می توانید بخرید از سرامیک ساخته شده اند.

سرامیک یک جایگزین عالی برای شیشه است. این ماده سختی بیشتری از شیشه دارد و در مقابل خط و خش نیز بسیار مقاوم است. برخی از سرامیک‌ها سخت‌تر از هر فلزی هستند که در فعالیت‌های روزانه خود استفاده می‌کنید، بنابراین آن‌ها را به راحتی نمی‌توانید خراشیده کنید. برای مثال می‌توان به گوشی هواوی P40 پرو اشاره کرد از بدنه‌ی سرامیکی ساخته شده است. این بدنه از نوعی پودر به نام Nano microcrystalline zirconium ساخته‌شده و بعد از گذراندن پروسه‌های ویژه تولید، می‌تواند جلوه‌ای سه‌بعدی به گوشی بدهد و در عین حال نازکی گوشی را نیز حفظ کند. در هر صورت این متریال نیز همانند سایر مواد مزایا و معایب خاص خود را دارد.

پس کدام بهترین است؟

بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید.اگر بخواهید از من بپرسید، می گویم در گذشته فلز بهترین بوده ولی امروزه شیشه بهترین و جذاب ترین است. ظاهر و احساسش را دوست دارم. می دانیم که به راحتی می شکند یا خراش می گیرد ولی این ریسک را انجام می دهیم. همچنین می‌توانم به شما بگویم که پلاستیک احتمالاً بهترین است زیرا کارآمدتر، انعطاف‌پذیرتر است و برای شارژ بی سیم بهتر است. و پلاستیک خوب می تواند ظاهر خوبی داشته باشد و هم احساس خوبی را منتقل کند. اما من شیشه را بیشتر دوست دارم. شاید اگر زمان بیشتری را با هواوی P40 پرو سرامیکی سپری کنم ممکن است نظرم تغییر کند.

در حالی که هیچ برنده ای در اینجا وجود ندارد، یک بازنده وجود دارد. فلز. فلز ظاهر و حس خوبی دارد، اما ساخت گوشی با آن مواد وحشتناکی است. به راحتی خم می شود، به راحتی فرو می رود، و امواج رادیویی از آن متنفرند. اما افراد زیادی هستند که به من می گویند من اشتباه می کنم زیرا در حالی که شما آن را در دست می گیرید به نظر می رسد و احساس خوبی دارد.

مقالات جدید

آخرین مطالب

جدیدترین مقالات ایران پارت

نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون
اگر نگران از دست دادن مخاطبین در حین انتقال آنها از اندروید به آیفون هستید، بیایید به نگرانی های خود پایان دهیم. در این مقاله، ما مفصل درباره چند تکنیک ساده و قابل اعتماد برای انتقال مخاطبین اندروید به آیفون ارائه می‌دهیم.
پارت نامبر آیفون و همه چیزهایی که باید بدانید
پارت نامبر آیفون هیچ ربطی به کیفیت آیفون و قطعات بکار رفته در آن ندارد ولی اگر قصد خرید گوشی آیفون را دارید؛ دانستن و درک آن برای خرید بهتر گوشی سودمند است.
بهترین روش انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون
برترین راه برای انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون، به نیاز های ما بستگی دارد. این نیاز ها شامل تعداد و حجم، نوع اطلاعات و درجه سختی که می‌خواهید در فرآیند انتقال داشته باشید می‌شود.
SVEahqupJEQF3gS2
کسانی که به حوزه تعمیرات موبایل و آیفون علاقه مند هستند با این آموزش می توانند باتری معیوب آیفون را تعویض نمایند.
iphone-works-slow-new
دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود آیفون شما کند کار کند، می توانید برخی از آنها را به راحتی برطرف کنید و گوشی آیفون خود را به کارکرد اولیه ...
نحوه پاک کردن کش آیفون
همیشه برنامه ها و عکس ها علت پر شدن حافظه آیفون شما نیست بلکه بعضی اوقات کش یا همان حافظه پنهان است که باعث پر شدن حافظه گوشی شما می‍شود.
حذف عکس‌ های ایکلود
همیشه پیغام "فضای ذخیره سازی شما پر شده است" برای همه ما بسیار آزار دهنده است. فضای ذخیره سازی ایکلود اپل در ابتدا 5 گیگابایت حافظه به صورت پیش ...
نحوه خالی کردن فضای ذخیره سازی ایکلود
پر شدن فضای آیکلود همیشه آزار دهنده است. برای آزاد کردن فضای پر شده آیکلود ما می توانیم با انجام راه های مختلف فضای ذخیره سازی حساب iCloud را آزاد کنیم...
11 نکته و ترفند ایکلود iCloud
راه های زیادی برای بهینه سازی آیکلود و استفاده حداکثری از این سرویس وجود دارد. در اینجا 11 نکته و ترفند برای کار با iCloud در iPhone، iPad و Mac ارائه شده است...
نحوه فعال کردن هات اسپات ایفون
احتمالا می دانید که آیفون شما دارای ویژگی «Hotspot Personal» است. با استفاده از هات اسپات ایفون می توانید گوشی خود را به یک روتر اینترنتی موقت تبدیل کنید...
نحوه فعالسازی ایکلود
از زمان فعالسازی ایکلود در آیفون خود دسترسی قابل اعتماد و توانایی ذخیره، همگام سازی و پشتیبان گیری از محتوا و موارد بسیاری را در چندین دستگاه به شما می دهد...
photos recovery بهقسف
برای بسیاری از ما عکس‌ها مهم‌ترین داده‌های ذخیره‌شده در تلفن های همراهمان است اگر آن عکس‌ها را از دست بدهیم یک فاجعه است و بازیابی عکس ها می تواند سخت باشد...
آیا ایکلود (iCloud) امن است؟
ایکلود سرویس ذخیره سازی ابری اپل است. به عنوان یک کاربر اپل، تمام داده های شما در فضایی با امنیت بالای ایکلود (iCloud) ذخیره می شود...
ایکلود (iCloud) چیست و چه کاربردی دارد؟
آیکلود iCloud نام عمومی تمام سرویس‌هایی است که اپل از طریق اینترنت ارائه می‌‌دهد. و برای دستگاه های آیفون، آیپد، مک و رایانه‌های شخصی دارای ویندوز در دسترس است...
بهترین روش تعمیر درب پشت شکسته شیشه‌ای آیفون
مدل های اخیر آیفون دارای درب پشت و صفحه نمایش شیشه ای هستند، بنابراین احتمال خسارت شکستن گوشی دو برابر شده است...
بهترین جنس بدنه‌ی گوشی کدام است؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)
امروزه شاهد استفاده از ۴ جنس یعنی سرامیک، فلز، شیشه و پلاستیک در گوشی‌های هوشمند هستیم. در این مطلب به نکات مثبت و منفی استفاده از جنس های مختلف می پردازیم...
آموزش نحوه ساخت اپل آیدی Apple ID تصویری، رایگان و بسیار آسان
اپل آیدی برای کسانی که از محصولات اپل استفاده می کنند مانند شناسنامه است و همچنین نشان دهنده‌ی هویت کاربران آیفون و دیگر دستگاه های اپل است...

2 نظر در “بهترین جنس بدنه‌ در گوشی های هوشمند چیست؟ (سرامیک، شیشه، فلز یا پلاستیک)

 1. مجید محبعلی گفت:

  فریم الومینومی گوشی سامسونگ s21fe بایکبار افتادن بدون قاب ازدستم روی سرامیک ساییده شد ، گوشی ها روزبه روز کیفیت ساخت شون افت میکنه

  1. رسول فرازمند گفت:

   سلام
   نمیخوام طرفداری از برند خاصی بکنیم ولی کیفیت ساخت بعضی از برندها اونم تو سری های اکونومی یا میان رده به خاطر اینکه حفظ قیمت مناسبشو داشته باشه
   متاسفانه پایین اومده

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من